dyplom albena 2017W dniach 6-9 lipca br., grupa seniorek Reprezentacyjnej Sekcji Tanecznej Mażoretek Niżańskiego Centrum Kultury „Sokół” uczestniczyła  w XIV Europejskich Mistrzostwach Mażoretek, które odbyły się w Bułgarii (Albena). W czterodniowych eliminacjach Mistrzostw, organizowanych przez Federację International Association of Majorette – Sport,  udział wzięło blisko 40  zespołów z Bułgarii, Czech, Węgier, Ukrainy, Rumunii, Bośni i Hercegowiny.

Niżańska grupa prezentowała się dwukrotnie: podczas przemarszu i na scenie. Mimo dużej konkurencji, dziewczęta stanęły na wysokości zadania i zaprezentowały się wspaniale zdobywając w ogólnej punktacji V miejsce. To dla niżańskiej grupy duże osiągnięcie, tym bardziej, że przygotowania naszych tancerek do udziału w tak prestiżowej imprezie trwały zaledwie 4 miesiące.

Wspólny wyjazd 3 zespołów mażoretkowych (z Niska, Łowiska i Beska) był następstwem znajomości i współpracy tych 3 grup, a dodatkowo ułatwił logistyczną organizację wyjazdu. Oprócz tego, że wyjazd miał na celu reprezentowanie naszego miasta na europejskiej arenie, stanowił także doskonałą okazję do integracji zespołów oraz służył wymianie pomysłów i zdobywaniu nowych doświadczeń tanecznych i artystycznych.

Pobyt w Albenie to nie tylko mobilizacja, wysiłek i ciężka praca, aby jak najlepiej się zaprezentować, ale także okazja do wypoczynku. Plaża, ciepłe morze, wizyta w Aquaparku oraz wycieczka do pobliskiego miasteczka – Bałczik stanowiły dodatkowe atrakcje wyjazdu.

Na dobry wynik niżańskich mażoretek złożyła się także praca instruktora grupy, stąd wielkie słowa uznania należą się p. Annie Stryjeckiej, która rolę choreografa i opiekuna niżańskich grup mażoretkowych pełni od 2010 roku. Jej ciężka praca, oryginalne układy oraz determinacja w drodze do wyznaczonych celów, sprawiają, że niżańska sekcja jest prawdziwą wizytówką zarówno Niska jak i Niżańskiego Centrum Kultury „Sokół”.  

Serdecznie dziękujemy za przychylność i wsparcie finansowe naszego przedsięwzięcia Burmistrzowi Gminy i Miasta Nisko – p. Julianowi Ozimkowi.

Mamy nadzieję, że ten konkursowy wyjazd był dla niżańskich mażoretek nie tylko wspaniałą przygodą, ale będzie także zachętą i motywacją do dalszej pracy na rzecz rozwoju niżańskiej sekcji.

Zobacz galerię zdjęć ico foto