budynek socjalny sandomierska 3W centrum Niska trwa realizacja przedsięwzięcia pod nazwą.: „Termomodernizacja budynków mieszkalnych wielorodzinnych przy ul. Sandomierskiej nr 7, 18 i 47”. Inwestycja została podzielona na trzy zadania, a pierwsze z nich właśnie się zakończyło.

Jako pierwszy zmodernizowany został obiekt przy ul. Sandomierskiej 7. Wykonawcą była firma z Niska – UNI-BUD IRENA HETEL. W ramach tego zadania w budynku wyremontowano ściany, podłogi, instalacje wewnętrzne oraz wymieniono stropy. Pojawiła się nowa stolarka okienna i drzwiowa, w każdym mieszkaniu wygospodarowano także aneks kuchenny, a łazienki zyskały nową armaturę i płytki. Przebudowana została klatka schodowa, wykonano docieplenie budynku oraz zagospodarowano działkę, na której znalazło się również miejsce na budynek gospodarczy z kilkoma „komórkami” na rzeczy lokatorów. Pojawiły się również miejsca postojowe. Prace rozpoczęły się w maju i zgodnie z harmonogramem właśnie się zakończyły. W budynku mieszkać będzie 8 rodzin.

Z Nowym Rokiem ruszą prace przy remoncie i dociepleniu budynków przy ul. Sandomierskiej 18 i 47. Zakończenie tych dwóch zadań planowane jest w III kwartale 2018 roku.

Wartość całej inwestycji (tych 3 zadań) to łącznie 1 945 106 zł, w tym dofinansowanie z RPO WP w wysokości 764 346 zł.

Galeria zdjęć