logonck smallKoncert Noworoczny należy do cyklicznych imprez organizowanych przez Niżańskie Centrum Kultury „Sokół”. Tegoroczna edycja tego artystycznego przedsięwzięcia miała miejsce 26 stycznia 2018 r., w przededniu rozpoczynających się ferii zimowych. Koncert stanowił także podsumowanie I półrocza naszego artystycznego sezonu. W klimat koncertu, wszystkich zgromadzonych, wprowadzili  młodzi artyści z zespołów wokalnych, tanecznych i instrumentalnych działających w NCK „Sokół” w Nisku i jego oddziałach w Nowosielcu i Zarzeczu. Gościnnie zaprezentował się zespół „Kik” z Domu Kultury w Pysznicy. Scena wypełniła się śpiewem, muzyką i tańcem wykonanym przez blisko 200 młodych artystów z kilkunastu artystycznych zespołów. Wszystkie prezentacje przygotowane zostały pod kierownictwem  instruktorów NCK „Sokół”. Choreografię do sześciu niżańskich grup tanecznych przygotowała p. Teresa Świdecka - Węglarz. Opieką merytoryczną zespoły taneczne z Zarzecza otacza p. Natalia Stępniowska natomiast nad grupami tanecznymi z Nowosielca czuwa p. Iwona Zaguła. Występ niżańskich solistek  przygotowany został przez p. Teresę Myśliwiec, a wokalistki z Nowosielca przygotowała p. Jolanta Krawiec.  Niewątpliwą atrakcją koncertu był występ młodzieżowego zespołu wokalno – instrumentalnego prowadzonego przez p. Henryka Rzucidło.

Prezentacjom scenicznym towarzyszyła wystawa prac uczestników zajęć plastycznych prowadzonych przez artystów plastyków: p. Izabelę Pataraniak i Stanisława Świecę.

Zwieńczeniem koncertu było wspólne wykonanie przez wszystkich występujących oraz licznie zgromadzoną publiczność utworu „Znak pokoju”.

 

Zobacz galerię zdjęć ico foto