kiermasz wielkanoc 2019 16Kolejna edycja Wielkanocnego Kiermaszu Ozdób Świątecznych odbyła się 10 kwietnia na Placu Wolności w Nisku. Bogata oferta ozdób świątecznych przyciągnęła wielu chętnych na ich zakup.

W organizację kiermaszu zaangażowali się pracownicy niżańskiego magistratu, Harcerze z Hufca ZHP im. Szarych Szeregów w Nisku oraz Niżańskie Centrum Kultury Sokół. W przygotowaniach udzielali się również sami twórcy ozdób. Była to już trzynasta edycja kiermaszu pod patronatem Burmistrza Gminy i Miasta Nisko. Tradycyjnie zakup produktów do wykonania większości ozdób sfinansowany został z budżetu Gminy, a dochód przeznaczono na działalność wewnętrzną wszystkich instytucji, które były wystawcami.

Podczas wystawy produktów na stoiskach pojawiły się różnokolorowe pisanki, kraszanki, kurczaki, słomiane zające, bukiety z bibuły, palmy wielkanocne, gliniane baranki i wiele innych pięknych ozdób. Tegoroczny kiermasz dał wszystkim możliwość zakupu oryginalnych kartek świątecznych i wielkanocnych stroików wykonanych przez podopiecznych świetlic środowiskowo profilaktycznych oraz filii Niżańskiego Centrum Kultury Sokół. W kiermaszu ponadto udział wzięły Koła Gospodyń Wiejskich z gminy Nisko i gmin sąsiednich, oraz wystawcy indywidualni. Nie zabrakło też ozdób przygotowanych w ramach posiadanego budżetu przez uczestników zajęć terapeutycznych w Środowiskowym Domu Samopomocy „Gawra” w Nisku. Podczas trzynastej już edycji kiermaszu gospodynie z Zarzecza jak co roku częstowały pysznym żurkiem.

Galeria zdjęć