nisko herbSzanowni Państwo!

Informujemy, że Gmina i Miasto Nisko przystąpiła do programu rządowego pn. „Mieszkanie Plus”. W ramach Programu na działce przy ulicy Jaworowej (Osiedle Nisko-PGO) w Nisku planowana jest budowa mieszkań (budownictwo wielorodzinne).

Program Mieszkanie Plus to nowa propozycja rządu dla mieszkańców zainteresowanych własnym mieszkaniem. Z Programu Mieszkanie Plus może skorzystać każda osoba fizyczna, która nie posiada na własność żadnej nieruchomości. Nie ma ustalonej górnej granicy wiekowej. Natomiast z opcji najmu mieszkania w ramach Mieszkanie Plus skorzystać będzie mogła każda osoba, która zobowiąże się do comiesięcznego opłacania czynszu.

Program Mieszkanie Plus to propozycja dla tych, których nie stać na zakup własnego mieszkania, a równocześnie wysokość ich zarobków jest zbyt duża, by mogli ubiegać się o lokum np. od gminy. W takiej sytuacji jest aż 40% Polaków.

Dodatkowo w ramach Programu Mieszkanie na Start będzie istniała możliwość skorzystania z dopłat do czynszu dla pierwszych najemców nowych mieszkań, a także lokali, które zostały zrealizowane w ramach Programu Mieszkanie Plus. Z dopłat będą mogli skorzystać osoby o niskich zarobkach. System dopłat do czynszu planowany jest w okresie pierwszych 15 lat wynajmu mieszkania, a jego wysokość będzie zależeć od kryterium dochodowego w rodzinie i ilości osób. Wysokość będzie wahać się od 100 do 500 zł miesięcznie.

Niniejsza ankieta, pomoże określić skalę zainteresowania rządowym programem Mieszkanie Plus” wśród mieszkańców Gminy i Miasta Nisko, ale również osób, które planują się osiedlić na tym terenie. Przedstawione przez Państwa dane umożliwią określenie skali zainteresowania wskazanym Programem i potrzebą budowy mieszkań wielorodzinnych na terenie Gminy i Miasta Nisko.

Przewidywany czynsz wynosił będzie około 13,85 zł/m2 (opcja wynajmu) oraz około 16,99 zł/m2 (opcja wynajmu z dojściem do własności przez okres 25-30 lat). W opłaty czynszu nie są wliczane koszty mediów, które pokrywał będzie mieszkaniec indywidualnie.

Informujemy, że w/w dane są jedynie szacunkowe i mogą ulec zmianie.

Prosimy o wypełnienie ankiety i dostarczenie jej w terminie do 28 czerwca 2019 r.

  • do Urzędu Gminy i Miasta Nisko (Biuro Obsługi Klienta pok. Nr 12)
  • e-mailem na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • Wszelkie informacje będą mogli Państwo uzyskać pod nr tel. 15 8415 667

pdfPobierz ankietę