dzien przedszkolaka 2021 36W poniedziałek 20 września na niżańskim Placu Wolności miały miejsce obchody Światowego Dnia Przedszkolaka. W imprezie uczestniczyły dzieci z niżańskich przedszkoli, a głównym organizatorem zabawy na plantach było Niepubliczne Przedszkole DOMmisia.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka to święto obchodzone corocznie we wrześniu, ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i kształceniu dzieci, które ponadto ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

W ramach obchodów Dnia Przedszkolaka dzieci z większości niżańskich przedszkoli spotkały się na placu przy Pomniku Wdzięczności. W obchodach uczestniczyli również rodzice, wychowawcy oraz mieszkańcy Niska. Razem z przedszkolakami świętowali także Waldemar Ślusarczyk Burmistrz Gminy i Miasta Nisko oraz Robert Bednarz Starosta Powiatu Niżańskiego.

Podczas święta dzieci uczestniczyły w różnych zabawach. Ponadto recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły w rytm skocznych melodii. Na koniec imprezy wszystkie przedszkolaki wypuściły w niebo dziesiątki kolorowych balonów.

Galeria zdjęć