otwarcie hala psp1 45Wielkie otwarcie hali sportowej przy Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 w Nisku miało miejsce w poniedziałek 4 października. I chociaż zajęcia z wychowania fizycznego na nowym obiekcie odbywają się już blisko rok, to wcześniej ze względów na pandemię Covid-19 nie było możliwości by oficjalnie oddać budynek do użytku.

Zadanie pn. „Sala gimnastyczna wraz z łącznikiem i dwuoddziałowym przedszkolem przy PSP nr 1 w Nisku” zostało ukończone w 2020 roku. Jednak dopiero teraz nastąpiło symboliczne przecięcie wstęgi i otwarcie obiektu.

– Dzisiaj otwieramy oficjalnie naszą halę sportową, obiekt najpiękniejszy i najnowocześniejszy w powiecie niżańskim a może i na Podkarpaciu. Nie byłoby to możliwe gdyby nie odważne decyzje moich poprzedników, Burmistrza Juliana Ozimka i Wiceburmistrz Teresy Sułkowskiej, za co dzisiaj bardzo mocno im dziękuję. Wielkie podziękowania składam także na ręce Wiceministra Sprawiedliwości Marcina Warchoła, bo to dzięki niemu Nisko otrzymało dofinansowanie na budowę hali. To on zabiegał o te środki od samego początku i w końcu trzeci nasz wniosek został zaakceptowany – artykułował podczas otwarcia hali Waldemar Ślusarczyk Burmistrz Gminy i Miasta Nisko.

Cały obiekt składa się z sali gimnastycznej wraz z szatniami, łazienkami i prysznicami dla chłopców i dziewcząt, magazynem sprzętu gimnastycznego, dwoma pokojami trenerów, wc dla niepełnosprawnych. Ponadto wybudowane zostało dwuoddziałowe przedszkole z szatniami, sanitariatami, pomieszczeniami magazynowymi, pokojem socjalnym, zmywalnią, zmywalnią wózków i pomieszczeniem porządkowym. Całość została wyposażona w niezbędny sprzęt i meble. Oprócz standardowego przeznaczenia hala ma służyć także jako obiekt, w którym będą się odbywać m.in. koncerty, a to ze względu na świetną akustykę i wyciszenie.

– Po wielu latach oczekiwań realizuje się marzenie przynajmniej dwóch pokoleń mieszkańców naszej małej Ojczyzny, której na imię Nisko. Marzenie uczniów, nauczycieli i rodziców. Nowa sala wraz z całym zapleczem sportowym pozwoli wychowankom naszej szkoły rozwijać pasje i sięgać w duchu zdrowej rywalizacji po sportowe trofea. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego pięknego obiektu – mówiła Beata Żak Dyrektor PSP nr 1 w Nisku.

Sala gimnastyczna wraz z zapleczem i łącznikiem oraz dwuoddziałowe przedszkole to obiekt o łącznej powierzchni użytkowej 1897 m². Wykonawcą inwestycji była firma ZRB KOREM z Jeżowego. Całkowity koszt inwestycji to 6 825 000 zł. Gmina Nisko na to zadanie otrzymała środki z budżetu państwa z programu „Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej – edycja 2020” w wysokości 891 685 zł.

– Sport jest szczególnie ważny w rozwoju dziecka, a uśmiech dziecka to tak, jakby uśmiechał się cały świat. Życzę uczniom tej szkoły wielu pasji, wielu wspaniałych chwil na tej hali sportowej. To jest miejsce gdzie na pewno w przyszłości będą rodzić się wielkie talenty, będzie wykuwać się zaangażowanie i charakter, bo sport to też szkoła charakteru, bezinteresowności, szlachetności oraz umiejętności wygrywania i przegrywania – mówił Marcin Warchoł Wiceminister Sprawiedliwości.

Na poniedziałkową uroczystość przybyło wielu znamienitych gości. W śród nich byli m.in. Marcin Warchoł Wiceminister Sprawiedliwości, Waldemar Ślusarczyk Burmistrz Gminy i Miasta Nisko, Zbigniew Kotuła Zastępca Burmistrza Gminy i Miasta Nisko, Burmistrzowie poprzedniej kadencji Julian Ozimek i Teresa Sułkowska, Barbara Dudek Kierownik Oddziału Sportu w Departamencie Edukacji, Nauki i Sportu Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie, Dariusz Bździkot Kierownik Oddziału Jakości i Zarządzania Edukacją Kuratorium Oświaty w Rzeszowie Filia w Tarnobrzegu, Maria Nabrzeska Skarbnik Gminy i Miasta Nisko, Andrzej Tofilski Nadleśniczy Nadleśnictwa Rudnik nad Sanem, Marcin Folta Przewodniczący Rady Miejskiej w Nisku, Stanisława Szymonik Kierownik Referatu Rozwoju Gospodarczego w UGiM Nisko, Paweł Mateja Zastępca Kierownika Referatu Rozwoju Gospodarczego, Piotr Salik Dyrektor PSP nr 1 w Lubaczowie, ks. kan. Kazimierz Hara Proboszcz Parafii pw. św. Józefa w Nisku, Ewa Rostek Przewodnicząca Rady Rodziców PSP nr 1, Przedstawiciele Służb Mundurowych, Radni Rady Miejskiej, Przedstawiciele Placówek Oświatowych, Pedagodzy, Przedstawiciele Firmy ZRB KOREM z Jeżowego. Gośćmi specjalnymi podczas uroczystości byli mistrz olimpijski w chodzie na 50 km Dawid Tomala oraz siatkarz, zawodnik Czarnych Radom Daniel Gąsior.

Uroczyste otwarcie zostało uświetnione m.in. występami dzieci i młodzieży z NCK „Sokół” w Nisku, a także atrakcjami z udziałem Dawida Tomali i Daniela Gąsiora.

Galeria zdjęć