przedszkole 1 11 listopada 29W Przedszkolu Nr 1 w Nisku 10 listopada dzieci z wszystkich grup rozpoczęły obchody Narodowego Święta Niepodległości. Nie zabrakło patriotycznych strojów, dekoracji i występów. Tego dnia przedszkole odwiedził Waldemar Ślusarczyk Burmistrz Gminy i Miasta Nisko.

W niżańskim przedszkolu w kilku grupach odbyła się uroczystość upamiętniająca 103. Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Najmłodsze dzieci razem z panem Burmistrzem oraz panią Dyrektor recytowały wiersz „Katechizm polskiego dziecka” oraz poznawały symbole narodowe: godło, flagę i hymn, dowiadując się przy okazji dlaczego symbole narodowe należy traktować z szacunkiem i godnością. Burmistrz przeczytał ponadto maluchom krótką opowieść o „Powstaniu państwa polskiego”, czyli legendę o Lechu, Czechu i Rusie. Dzieci otrzymały na koniec dyplomy Małego Patrioty.

Z kolei starsze dzieci z pomocą swoich Wychowawców robiły wspaniałe dekoracje i ozdoby. Nie zabrakło również patriotycznych piosenek w ich wykonaniu oraz przygotowanych specjalnie na 11 Listopada scenografii i narodowych aranżacji. Wszystkie przedszkolaki były ubrane w odświętne stroje. Dominowały biało-czerwone barwy, kotyliony i wianuszki. Wszystkim w tym dniu towarzyszyła wyjątkowa atmosfera.

Galeria zdjęć