konkurs karmnik final 11W środę 1 grudnia w Urzędzie Gminy i Miasta Nisko miało miejsce wręczenie dyplomów i nagród zwycięzcom zorganizowanej przez niżański Żłobek Miejski akcji „Domek dla wiewiórki”.

Akcja „Domek dla wiewiórki” to kolejny pomysł na prowadzenie bardzo konkretnej pomocy dla zwierząt i nieszablonowej edukacji ekologicznej prowadzonej od najmłodszych lat w Żłobku Miejskim w Nisku. Domki dla wiewiórek w formie spiżarni to dodatkowy element wyposażenia ogrodu żłobkowego, w którym znajdują się już karmniki dla ptaków.

konkurs karmnik final 5Dzieci razem z rodzicami, rodzeństwem i dziadkami przygotowały bardzo ciekawe i różnorodne domki. Estetyka oraz solidność wykonanych prac budziła zachwyt i szerokie uznanie wśród wszystkich osób oglądających wystawę pokonkursową. Domki posiadają specjalną konstrukcję, która powoduje, że wiewiórki mogą do nich wchodzić bez problemu, ale żaden większy drapieżnik tam nie wejdzie.

1 grudnia małym laureatom konkursu nagrody i dyplomy wręczyli Waldemar Ślusarczyk Burmistrz Gminy i Miasta Nisko oraz Marcin Folta Przewodniczący Rady Miejskiej w Nisku. W finale akcji uczestniczył również Zbigniew Kotuła Zastępca Burmistrza Gminy i Miasta Nisko.

konkurs karmnik final 1konkurs karmnik final 2konkurs karmnik final 3konkurs karmnik final 4konkurs karmnik final 6konkurs karmnik final 7konkurs karmnik final 8konkurs karmnik final 9konkurs karmnik final 10konkurs karmnik final 12konkurs karmnik final 13konkurs karmnik final 14