jusko mariusz 1Srebrny Krzyż Zasługi od Prezydenta RP Andrzeja Dudy 29 listopada otrzymał starszy aspirant Mariusz Juśko dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Nisku. Z kolei kilka dni temu odznaczony policjant, na co dzień sołtys Nowej Wsi, zajął II miejsce w organizowanym przez Tygodnik SZTAFETA plebiscycie „Sołtys Roku 2021 Powiatu Niżańskiego”.

29 listopada w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim wręczone zostały Krzyże Zasługi, Medale za Długoletnią Służbę oraz Medale Stulecia Odzyskanej Niepodległości. Osoby, które je otrzymały wyróżniły się zasługami dla Niepodległej, działalnością na rzecz przemian demokratycznych w Polsce, kultury polskiej, społeczności lokalnej, upowszechnianiem i kultywowaniem historii Polski, propagowaniem polskiego folkloru, działalnością społeczną, duszpasterską i charytatywną, zasługami w działalności na rzecz ochrony zdrowia publicznego oraz wzorowym, wyjątkowo sumiennym wykonywaniem obowiązków wynikających z pracy zawodowej.

jusko mariusz 2Wśród odznaczonych był dyżurny niżańskiej komendy asp. szt. Mariusz Juśko, który służbę w policji pełni od 30-tu lat. To także wieloletni radny, a obecnie sołtys wsi Nowa Wieś. Srebrny Krzyż Zasługi nadany przez Prezydenta RP, wręczyła funkcjonariuszowi Wojewoda Podkarpacka Ewa Leniart.

Mariusz Juśko został również doceniony przez mieszkańców Gminy i Miasta Nisko, którzy oddali licznie swe głosy na jego kandydaturę w piątej edycji konkursu o tytuł „Sołtysa Roku 2021 Powiatu Niżańskiego”, organizowanego przez Tygodnik SZTAFETA. Sołtys Nowej Wsi zajął II miejsce w powiecie niżańskim. W sumie w plebiscycie udział wzięło 81 sołtysów z siedmiu gmin Powiatu Niżańskiego.

fot. KPP w Nisku oraz Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie