kpp 1Burmistrz Gminy i Miasta Nisko, Waldemar Ślusarczyk uczestniczył w Święcie Policji, które miało miejsce 22 lipca w Nisku. Uroczystość była okazją do podziękowań, odznaczeń i awansów na wyższe stopnie. 

Tegoroczne obchody Święta Policji w Nisku odbyły się w Niżańskim Centrum Kultury "Sokół". Uroczystą zbiórkę poprzedziła msza święta odprawiona w kościele św. Józefa w Nisku przez biskupa diecezji sandomierskiej ks. dr Krzysztofa Nitkiewicza. W nabożeństwie oraz uroczystej zbiórce udział wzięli  m.in. Wicewojewoda Podkarpacki Radosław Wiatr, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie mł. insp. dr Piotr Zalewski, Sędzia Trybunału Stanu, Zastępca Dyrektora Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury w Krakowie, Prokurator Prokuratury Krajowej prof. dr hab. Czesław Kłak, prokuratorzy na czele z Prokuratorem Regionalnym w Rzeszowie Jerzym Dybusem, przedstawiciele służb mundurowych oraz starosta, burmistrzowie i wójtowie powiatu niżańskiego, a także przedstawiciele Zarządu Wojewódzkiego NSZZP Policjantów w Rzeszowie.

Komendant Powiatowy Policji w Nisku nadkom. Dariusza Szybiak w swoim przemówieniu podkreślił trud, ofiarność i poświęcenie policjantów, a także złożył podziękowanie policjantom i pracownikom Policji za ich codzienne zaangażowanie i pełną poświeceń służbę i pracę.

W dalszej części uroczystości wręczono policjantom akty mianowania na wyższe stopnie policyjne. Nominacje otrzymało 29 stróżów prawa, a gratulacje złożyli im  komendanci i obecni goście.

Fot. KPP w Nisku

kpp 2kpp 3kpp 4