sokol nisko 8Sokół Nisko rozegrał 3 sierpnia inauguracyjny mecz w IV lidze podkarpackiej. Piłkarze z Niska nie mogli sobie wymarzyć lepszego debiutu w wyższej klasie rozgrywkowej.

Sokół awansował do IV ligi i już w pierwszym meczu odniósł wysokie zwycięstwo pokonując drużynę Igloopol Dębica aż 3:0. Pewna gra pod okiem trenera Pawła Wtorka zachwyciła kibiców, którzy licznie wypełnili trybuny stadionu MKS Sokół. Dwie bramki dla gospodarzy zdobył Michał Mistrzyk, a jedną Filip Moskal.

Sobotnie spotkanie było również okazją do wręczenia podziękowań i gratulacji w związku z awansem niżańskiej drużyny. To efekt wspólnych wysiłków całego zespołu, trenera oraz prezesa klubu Piotra Wałka. Rozwój drużyny nie byłby jednak możliwy bez znaczącego wsparcia, którego regularnie udziela Sokołowi Burmistrz Gminy i Miasta Nisko Waldemar Ślusarczyk.

Zwycięstwo z dębickim przeciwnikiem nie było jednak jedynym powodem do radości dla kibiców i samych piłkarzy. Po meczu czekała na nich wielka niespodzianka. Obecny na stadionie Wiceminister Sprawiedliwości Marcin Warchoł przekazał zarządowi klubu symboliczny czek od PGE na kwotę 20 tysięcy złotych. To jednak nie był koniec prezentów. Kolejny sprawił Sokołowi Nadleśniczy Nadleśnictwa Rudnik nad Sanem Andrzej Tofilski, wręczając w imieniu Lasów Państwowych czek na kwotę 10 tysięcy złotych.

Fot. NCK "Sokół"

Galeria zdjęć