strzelnica 2Już niebawem w Nisku powstanie wirtualna strzelnica. Taką informację Burmistrzowi Gminy i Miasta Nisko przekazał 29 września Wiceminister Sprawiedliwości Marcin Warchoł.

Obiekt zostanie wybudowany w ramach programu „Strzelnica w powiecie 2022”. Znajdzie on miejsce w pomieszczeniach Zespołu Szkół nr 2 w Nisku przy ulicy Tysiąclecia. Stosowne zobowiązania w tym zakresie podpisał już Wiceminister Obrony Narodowej Marcin Ociepa. Z kolei oficjalne podpisanie umowy na utworzenie nowoczesnego miejsca do strzelania nastąpi 28 października w Nisku podczas przekazania wytycznych i informacji dotyczących obronności narodowej.

Program Ministerstwa Obrony Narodowej „Strzelnica w powiecie 2022” ma na celu umożliwienie prowadzania szkoleń strzeleckich, w szczególności wśród młodzieży, a także członków organizacji proobronnych oraz funkcjonariuszy uzbrojonych nie wchodzących w skład Sił Zbrojnych.

– Dziękuję bardzo Panu Ministrowi Marcinowi Warchołowi za pomoc w pozyskaniu środków na utworzenie wirtualnej strzelnicy. To drugi tego typu obiekt w powiecie niżańskim. Będzie to doskonałe narzędzie do ćwiczeń zwłaszcza dla drużyn harcerskich, strażaków OSP czy innych grup zorganizowanych – mówi Waldemar Ślusarczyk Burmistrz Gminy i Miasta Nisko.

Wirtualna strzelnica będzie nowoczesnym obiektem umożliwiającym prowadzenie szkolenia w postawach: leżącej, klęczącej, stojącej jednocześnie dla 4 uczestników szkolenia z wykorzystaniem różnych rodzajów broni w tym samym czasie. Na strzelnicy tego typu będzie możliwe prowadzenie strzelań zarówno w postaci statycznej, jak i dynamicznej oraz treningów w różnym stopniu zaawansowania. Do dyspozycji osób szkolonych będą bezprzewodowe, laserowe symulatory i repliki broni. Urządzenie będzie miało możliwość rozbudowy o kolejne moduły.