imagesGmina i Miasto Nisko  uruchomiła 10 stacji monitoringu powietrza na terenie całej gminy. W ramach systemu będą Państwo mogli sprawdzić emisję pyłów PM1, PM2,5, PM10, emisję gazów: dwutlenku azotu, dwutlenku siarki, ale również sprawdzić aktualną temperaturę, wilgotność, ciśnienie i siłę wiatru. Wszystkie dane przedstawiane będą w ciekawy sposób na aplikacji, którą każdy z mieszkańców będzie mógł sobie ściągnąć na własny telefon.

Działanie zostało zrealizowane w ramach projektu pt. NISKO CORAZ WYŻEJ – PODNIESIENIE POTENCJAŁU EKONOMICZNO – GOSPODARCZEGO MIASTA I KONKURENCYJNOŚCI ŻYCIA W MIEŚCIE”, współfinansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego.

Zachęcamy do ściągania aplikacji i stałego monitorowania jakości powietrza na terenie naszej gminy:

Mapa w wersji przeglądarkowej, jeżeli klikną Państwo w danym punkt na terenie naszej gminy wyświetlą się pomiary z danego punktu monitorowania:

https://airly.org/map/pl/

Aplikacja na Android:
https://play.google.com/store/apps/details?id=eu.airly.android

Aplikacja na Apple:
https://apps.apple.com/us/app/airly/id1283400152

Lokalizacja stacji monitorowania powietrza:

1.Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 6 , Nisko, ul. Sandomierska 114

2.Zespół Szkolno – Przedszkolny nr  2 w Nisku, ul. Tysiąclecia 12A

3. Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 w Nisku, ul. Słowackiego 10

4. Budynek dawnego gimnazjum, Nisko, ul. Szopena 31

5.Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 3 w Nisku, ul. Piaskowa 15

6. Zespół Szkolno- Przedszkolny Nr 1 w Nisku, ul. Dąbrowskiego 8

7.  Zespół Szkolno- Przedszkolny Nowosielec 134

8. Zespół Szkolno- Przedszkolny Zarzecze, Mickiewicza  45

9. Niepubliczne Przedszkole Słoneczko w Racławicach, ul. Rudnicka 81

10. Dom Kultury na Wolinie, ul. Sienkiewicza 22a

Dodatkowo w/w obiektach zamontowano 10 szt tablic LED, na których wyświetlane są wyniki pomiarów z danego punktu. Ponadto zamontowano jedną tablicę LED Multicolor na budynku UGIM Nisko, na której naprzemiennie są wyświetlane wyniki pomiarów z wszystkich czujników zainstalowanych na terenie Gminy i Miasta Nisko.

Każdy zainteresowany mieszkaniec może zapoznać się z aktualnym stanem powietrza na kilka sposobów: na tablicy informacyjnej w danym punkcie, na tablicy informacyjnej na budynku UGiM Nisko,  jak też nie wychodząc z domu na stronie internetowej gminy lub za pomocą smartfona.