pszczoly 28W piątkowe przedpołudnie, 19 maja na placu Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Nisku odbyło się pierwsze z cyku spotkań zorganizowanych w ramach Uniwersytetu Seniora. Tematem przewodnim były pszczoły i ich znaczenie w przyrodzie.

Pogadankę o pszczelarstwie wygłosił pan Jerzy Nagier z Regionalnego Koła Pszczelarskiego „Barć” z Bielińca. Członkowie Koła zaprezentowali odzież dla pszczelarzy, ule, produkty pszczele, narzędzia do pozyskiwania miodu. Oprawę artystyczną zapewniły przedszkolaki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Nisku, które wspólnie  zaśpiewały m. in. piosenkę o pszczółce Mai. Wszyscy uczestnicy mieli okazję spróbować różnych rodzajów miodów i porozmawiać z pszczelarzami.

Serdecznie dziękujemy panu Prezesowi Wacławowi Piędlowi za pomoc w organizacji przedsięwzięcia.

Spotkanie zostało zorganizowane przez Gminę i Miasto Nisko, Miejską Radę Seniorów w Nisku oraz Miejską Bibliotekę Publiczna w Nisku.

Zadanie realizowane jest w ramach projektu pn. „Nisko coraz wyżej – podniesienie potencjału ekonomiczno – gospodarczego miasta i konkurencyjności życia w mieście”, dofinansowanego ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2014-2021.

Galeria zdjęć