prawo

Niżańskie Centrum Kultury „Sokół” rozpoczyna realizację projektu edukacyjnego pod nazwą „SREBRNY WIEK RZECZYPOSPOLITEJ”. Zgodnie z zamysłem będzie to cykl niebanalnych spotkań z historią Polski i naszego regionu. Czekają nas opowieści, prezentacje, anegdoty, dyskusje na temat ważnych wydarzeń, wybitnych postaci, kultury i spraw życia codziennego w XVII wieku.

Spotkania poprowadzą historycy, miłośnicy regionu, znawcy tematu. Do udziału w przedsięwzięciu zaproszenie przyjęli: dr Konrad Krzyżak, Tomasz Żbik, Marcin Folta, Jacek Siembida, Mieczysław Barnat.

Spotkania dedykowane są młodzieży i osobom dorosłym. Wszystkie będą się odbywać w Niżańskim Centrum Historii i Tradycji. Pierwsze z nich pod hasłem „Bitwa pod Niskiem” organizujemy w dniu 29 marca 2019 r. o godz., 17.30. O kolejnych spotkaniach będziemy informować osobnymi afiszami.

Serdecznie zapraszamy, wstęp wolny.

Czytaj więcej...Czytaj więcej...

ico drwalBurmistrz Gminy i Miasta Nisko informuje, że posiada do sprzedaży drewno użytkowe z gatunku Daglezja zielona, pozyskana w celu oczyszczenia działki. Oferta kierowana jest dla podmiotów i osób prowadzących działalność gospodarczą.

W tabeli zostało przedstawione 4 szt. drewna z podaniem wymiarów i cen wywoławczych.

Wszyscy zainteresowani mogą składać oferty kupna, w zaklejonych kopertach, w pokoju nr 12 UGiM Nisko, w terminie do dnia 25 marca 2019r. , do godziny 11:00. Komisyjne otwarcie ofert nastąpi dnia 25 marca 2019r. o godzinie 12:00, w sali nr 20.

Minimalne postąpienie wynosi 10,00 zł.

W złożonej ofercie należy podać dane kontaktowe, NIP, nr telefonu, gatunek i nr drewna z tabeli oraz oferowaną cenę. Na kopercie należy dopisać „Licytacja drewna”. Płatność przelewu w ciągu 14 dni od wystawienia faktury. Sprzedawane kawałki drewna są do obejrzenia na terenie działki o numerze: 890/18 – zobacz mapę.

Cena wywoławcza brutto (zł)

Nr
szt

Drzewo/gatunek

Klasa

Średnica
kłody (cm)

Długość
kłody(cm)

Objętość
kłody (m³)

Cena wywoławcza
brutto (zł)

1

Daglezja zielona

WD

44

6,10

0,86

250,00

 2

Daglezja zielona

WD

31

6,20

0,41

100,00

 3

Daglezja zielona

WD

45

6,20

0,90

250,00

 4

Daglezja zielona

WD

31

6,20

0,41

100,00

 

Burmistrz Gminy i Miasta Nisko
Waldemar Ślusarczyk

 

Czytaj więcej...Jak długo rozkłada się reklamówka? Ile lat miał najmłodszy żołnierz walczący w trakcie II wojny światowej? Jaki gest w języku migowym oznacza słowo „przepraszam”? Czy można w bezpieczny sposób dotknąć prądu? Na te i inne pytania odpowiedziała Beata Krawiec, specjalistka ds. promocji i reklamy księgarni Nova.

Animatorka przyjechała na spotkanie z dziećmi z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Nisku na specjalne zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nisku.

Czytaj więcej...

Szanowni mieszkańcy Gminy i Miasta Nisko!

Z przyjemnością informujemy, że nasza Gmina uczestniczy w projekcie „Rozwijanie kompetencji kluczowych uczniów- szkolenia i doradztwo dla JST w woj. podkarpackim”. Projekt jest realizowany na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej przez FRDL Podkarpacki Ośrodek Samorządu Terytorialnego.