Czytaj więcej...Uroczyste poświęcenie nowego wozu ratowniczo-gaśniczego miało miejsce 10 lipca w remizie strażackiej w Zarzeczu. Przy okazji, w obecności Wiceministra Sprawiedliwości Marcina Warchoła, Burmistrza Gminy i Miasta Nisko Waldemara Ślusarczyka, Komendanta KP PSP Krzysztofa Skrzypka, druhów i druhen z OSP Zarzecze, radnych Rady Miejskiej w Nisku oraz wielu zaproszonych gości odbyła się prezentacja otrzymanego przez strażaków ochotników samochodu bojowego.

Druhowie z OSP w Zarzeczu nie kryli radości, kiedy kilka miesięcy temu dowiedzieli się, że otrzymają nowy wóz ratowniczo-gaśniczy. Jego zakup był możliwy, ponieważ Gmina i Miasto Nisko otrzymała dofinansowanie z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości w zakresie nabycia na rzecz właśnie Ochotniczej Straży Pożarnej w Zarzeczu średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego z wyposażeniem. Jest to najnowszej generacji MAN TGM 18.320 4x4 BB. Wartość zakupu wozu to 842 550 zł, w tym dofinansowanie 500 000 zł.

Symbolicznego poświęcenia wozu dokonał w piątek 10 lipca proboszcz parafii p.w. Matki Bożej Śnieżnej w Zarzeczu ks. Jan Rokosz.

Nowy samochód z wyposażeniem z pewnością przyczyni się do podwyższenia gotowości operacyjnej, poprawy warunków pracy strażaków z Zarzecza oraz skuteczności w prowadzeniu akcji ratowniczo – gaśniczych.

Galeria zdjęć

 

Czytaj więcej...Ministerstwo Sprawiedliwości organizuje, skierowany do dzieci i młodzieży, konkurs na plakat promujący Międzynarodowy Dzień Mediacji. Kliknij w odnośnik i poznaj szczegóły: konkurs na plakat.

CREATOR: gd-jpeg v1.0 (using IJG JPEG v62), quality = 95Burmistrz Gminy i Miasta Nisko informuje, iż w związku z art.15 zzzib ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych (Dz.U. poz. 374 z późn. zm.) od dnia 24 czerwca 2020 r. można ubiegać się o przyznanie dodatku mieszkaniowego z mocą wsteczną za okres stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii, ogłoszonych z powodu COVID-19.

Zasady przyznawania dodatku z mocą wsteczną:

 • do wniosku o dodatek mieszkaniowy należy dołączyć klauzulę (do pobrania) ze wskazaniem okresu wstecz, za który ma zostać przyznany dodatek mieszkaniowy,
 • okres przyznania dodatku mieszkaniowego nie może przekroczyć 6 miesięcy,
 • dodatku mieszkaniowego z mocą wsteczną nie przyznaje się za okres otrzymywania dodatku mieszkaniowego przyznanego na podstawie innej wcześniej wydanej decyzji,
 • pozostałe warunki przyznawania dodatku mieszkaniowego pozostają bez zmian.

Szczegółowe informacje pod numerem telefonu 15 841 56 31

mt_ignore

Osoby w trudnej sytuacji mogą znaleźć nieodpłatną, profesjonalną pomoc w jednym z 1500 punktów w całej Polsce.

Kto może otrzymać pomoc?

 • Każda osoba w trudnej sytuacji życiowej w każdej życiowej sprawie, w tym między innymi w sprawach majątkowych, socjalnych, mieszkaniowych, konsumenckich, rodzinnych, czy pracowniczych;
 • Osoby samozatrudnione – osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą (niezatrudniające pracowników przez minimum 12 miesięcy) mogą liczyć na pomoc również z wnioskami do ZUS, Urzędu Skarbowego, Urzędu Pracy.

Co otrzymasz zgłaszając się do punktu?

 • Profesjonalną pomoc prawnika, wykwalifikowanego doradcy, mediatora;
 • Informację o twoich prawach i obowiązkach w danej sytuacji;
 • Wskazanie sposobu rozwiązania twojego problemu prawnego;
 • Pomoc w sporządzeniu pism i wniosków.

Gdzie szukać pomocy?

 • Przez internet: na stronie np.ms.gov.pl;
 • Przez telefon: numer telefonu najbliższego punktu pomocy znajdziesz na stronie internetowej twojej gminy lub starostwa powiatowego.

Bezpłatna pomoc jest skierowana do osób, które nie są w stanie ponieść kosztów pomocy odpłatnej.