xx lecie kola seniorow 29Od kilku miesięcy głowę pani Władysławy Krasny, prezesa Terenowego Koła PZERiI w Nisku, zaprzątała pewna myśl: w 2016 roku przypada okrągła, dwudziesta rocznica istnienia owego Koła. Postanowiła zorganizować uroczyste obchody jubileuszu, zwłaszcza, że swą pomoc obiecali nasi opiekunowie - niżańskie władze.

Impreza odbyła się 28 września b.r. w gościnnym Domu Kultury w Zarzeczu, gdzie znajduje się duża sala widowiskowa ze sceną i zapleczem kuchennym ( czego, niestety, nie znajdziemy w Nisku!). Przybyło wielu miłych i szacownych gości oraz większość związkowców z Niska, w sumie ok. 120 osób. Swą obecnością seniorów zaszczycili:

- Julian Ozimek - burmistrz Gminy i Miasta Niska

- Robert Bednarz - niżański starosta

- Kazimiera Stępień - przedstawicielka Zarządu Okręgowego PZERiI w Rzeszowie

- Waldemar Ślusarczyk - przewodniczący Rady Miejskiej w Nisku

- Kazimiera Socha - prezes Zarządu Rejonowego PZERiI w Rudniku

- Ryszard Wójtowicz - były długoletni przewodniczący Zarządu PZERiI w Stalowej Woli

- Michał Świdziński - obecny przewodniczący ze Stalowej Woli

- Alicja Sochacka - dyrektor NCK w Nisku

- Katarzyna Woźniak i Stanisław Drygaś - przedstawiciele NCR w Nisku

- Bogusław Wojtak - właściciel Biura Podróży "Tęcza"

- Renata Karnat - dyrektor Oddziału Banku NBP BP w Nisku.

Prowadząca imprezę p. Monika Jagiełło oraz Jerzy Wawrzyniecki przedstawili historię powstania Terenowego Koła PZERiI w Nisku oraz jego obecną działalność. Następnie najbardziej aktywni członkowie Związku odebrali z rąk pani prezes Władysławy Krasny pamiątkowe dyplomy. Kolejnym podniosłym momentem było wyróżnienie trzech osób Złotą Honorową Odznaką PZERiI, a otrzymali ją: Władysława Krasny, Jerzy Wawrzyniecki oraz burmistrz Julian Ozimek, życzliwy opiekun seniorów.

Goście składali na ręce pani prezes życzenia z okazji jubileuszu, nie obyło się też bez prezentów w postaci dekoracyjnych koszyków, wypełnionych smakołykami ( kawa, herbata, słodycze i.t.p.). Ale wszystkich "przebił" starosta, który podarował seniorom tak bardzo im potrzebny aparat fotograficzny!

W części artystycznej imprezy wystąpił chór "Echo" pod dyrekcją Mirosławy Barylskiej, który wykonał 7 utworów. Zaprezentowała się też Maria Bera w monologu p.t."Rozwiedziona w sądzie" oraz w skeczu p.t. "Wywiadówka", w którym partnerował jej Mieczysław Chudzik. Dla seniorów wystąpiła tez młodzież - dziewczęca grupa taneczna.

Potem nastąpiła część towarzyska, rozpoczęta smacznym obiadem, który niezauważalnie przedłużył się i połączył z kolacją. Trzeba zaznaczyć, że przygotowanie całej strony kulinarnej imprezy wzięły na siebie panie - seniorki z Zarzecza pod wodzą doświadczonej gospodyni p. Teodozji Sobiło.

Spożywaniu sporządzonych przez panie smakołyków towarzyszyła muzyka, serwowana przez didżeja Piotra Ruta. Muzyka zachęciła też do tańca - wspaniała zabawa trwała do późnych godzin wieczornych.

To była wspaniała impreza! Wszyscy jej uczestnicy zgodnie chwalili pomysł obchodzenia jubileuszu oraz perfekcyjnie przeprowadzoną jego realizację.

Galeria zdjęć

Zobacz film 1

Zobacz film 2

Zobacz film 3

Tekst:L.Rem

Zdjęcia:K.Górecka

Stanber