Czytaj więcej...Gmina i Miasto Nisko bierze udział w ogólnopolskim konkursie na Modernizację Roku i Budowę XXI wieku. Do konkursu został zgloszony projekt pn."Przebudowa i rozbudowa zabytkowego budynku NCK "Sokół" w Nisku".

W związku z tym, iż uruchomione zostało głosowanie interenetowe na tą inwestycję, prosimy o oddawanie głosów na nasz projekt. Link do głosowania poniżej:

http://www.modernizacjaroku.org.pl/pl/edition/1104/object/1316/przebudowa-i-rozbudowa-zabytkowego-budynku-nizanskiego-centrum-kultury

Z jednego komputera (IP) można głosować raz dziennie. Głosowanie wystartowało 21 marca i będzie trwało do 21 maja.

Czytaj więcej...

nieruchomosc

Działając na podstawie art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (tekst jedn. Dz.U. z 2018 r. poz. 2204) i Zarządzenia Nr 63/2019 z dnia 16 kwietnia 2019 r. Burmistrz Gminy i Miasta Nisko zawiadamia, że w dniach od 18 kwietnia 2019 r do 09 maja 2019 r. w Urzędzie Gminy i Miasta w Nisku na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej www.nisko.pl można zapoznać się z wykazem nieruchomości przeznaczonych do sprzedaży, użyczenia i najmu.

 

 Załącznik nr 1

Czytaj więcej...

 

 

  

 

Załącznik nr 2

Czytaj więcej...

ico infoDziękuję wszystkim niżańskim Nauczycielom i Dyrektorom szkół za sprawne przeprowadzenie egzaminów gimnazjalnych i egzaminów ósmoklasisty.

Dziękuję Państwu za to, że w szczególnych okolicznościach stanęliście na wysokości zadania i pokazaliście, że dobro uczniów jest dla Was najważniejsze.

Życzę jednocześnie Państwu zdrowych, pogodnych i rodzinnych Świąt Wielkanocnych.

Burmistrz Gminy i Miasta Nisko

Czytaj więcej...13 kwietnia 2019 r., w niżańskim „Sokole” odbyło się wyjątkowe wydarzenie  – Jubileusz 10 - lecia działalności Teatru „Kontynuacja” Niżańskiego Centrum Kultury „Sokół”. Bogata historia teatru, począwszy od roku 2007, kiedy to Teatr rozpoczął swoją działalność pod szyldem „Kontynuacja”, utwierdza w przekonaniu, że teatralna ścieżka wyznaczana przez niżańskich społeczników i aktorów amatorów ma sens.