Czytaj więcej...Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowosielcu już niedługo będą do akcji wykorzystywać nowy, lekki samochód pożarniczy. Wszystko dzięki działaniom Wiceministra Sprawiedliwości Marcina Warchoła i dotacji z Ministerstwa Sprawiedliwości, która umożliwi zakup wozu.

Gmina Nisko otrzymała dofinansowanie na zakup lekkiego samochodu pożarniczego dla OSP Nowosielec. Oficjalne przekazanie dokumentów w tej sprawie miało miejsce 6 czerwca w Ministerstwie Sprawiedliwości w Warszawie.

mt_ignore

Czytaj więcej...Poligon szkoleniowy powstanie niebawem przy Garnizonie Wojskowym w Nisku. Utworzenie ośrodka szkolenia dla żołnierzy to finał porozumienia z Gminą i Miastem Nisko, na mocy którego burmistrz Waldemar Ślusarczyk przekazał na rzecz Skarbu Państwa działkę o powierzchni blisko 35 hektarów.

Poligon zostanie utworzony w związku z ograniczonymi możliwościami w zakresie wykorzystania obiektów szkoleniowych w Nowej Dębie oraz zmianami organizacyjno-etatowymi w jednostkach niżańskiego garnizonu, a dokładnie powstaniem 18 Pułku Saperów.

Ośrodek Szkolenia Inżynieryjno-Saperskiego w Garnizonie Nisko powstanie na 35 hektarowej działce położonej nad rzeką San.

Czytaj więcej..."Zdrowa Rodzina w Nisku", to temat konkursu plastycznego, który został zorganizowany przez Przedszkole nr 1 w Nisku przy współpracy NCK „Sokół” dla dzieci uczęszczających do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych z terenu Gminy i Miasta Nisko w ramach obchodów Jubileuszu 90-lecia Nadania Praw Miejskich Nisku.

Celem konkursu było promowanie zdrowego stylu życia, aktywnego spędzania wolnego czasu wspólnie z rodziną, jako znaczącej wartości w życiu każdego człowieka. Mali twórcy mieli możliwość rozwijać zainteresowania plastyczne, wyobraźnię oraz  prezentacje swojej twórczości.