Czytaj więcej...W czwartek 16  maja 2024 roku Biuro "Tęcza" zorganizowało ciekawą, 1- dniową wycieczkę dla emerytów z Klubu Seniora w Nisku. 

Czytaj więcej...Kończy się rok 2023. Jaki był dla świata i dla naszego kraju? Za naszą wschodnią granicą - w Ukrainie - wciąż trwa wojna. Rosyjskie rakiety i bomby zabijają ludzi i obracają w gruzy miasta i wioski. Wielu uciekinierów z Ukrainy znalazło schronienie w Polsce i innych krajach, ale wojsko ukraińskie wciąż stawia opór najeźdźcy. Kiedy i jak to się skończy - nie wiadomo.

W Polsce był to rok rosnącej inflacji, która spowodowała znaczny wzrost cen towarów i usług. Bardzo się to odbiło na kosztach utrzymania każdej rodziny.

Czytaj więcej...Burmistrz Gminy i Miasta Niska zaprosił starszych mieszkańców miasta na spotkanie z okazji Dnia Seniora. Impreza odbyła się w sali widowiskowej Niżańskiego Centrum Kultury "Sokół" w dniu 14 listopada 2023 r.

Zgromadzonych licznie seniorów powitali: burmistrz Waldemar Ślusarczyk oraz przewodniczący Miejskiej Rady Marcin Folta. Panowie złożyli seniorom serdeczne życzenia, po czym wszyscy obecni na sali zostali obdarowani pięknymi czerwonymi różami.

Czytaj więcej...Wyjątkowo w tym roku łaskawa jesień (ładne lato mamy tej jesieni! - w dniu 3.10 b.r. było +29 stopni!) sprzyja organizowaniu różnych imprez. Ostatnie spotkanie integracyjne w lesie na Warchołach tak nam się spodobało, że postanowiliśmy urządzić podobną imprezę tylko dla naszego koła. W dniu 26 września grupa ok. 50 seniorów bawiła się przy płonącym ognisku i wesołej muzyczce.

Organizatorem kolejnej imprezy było Niżańskie Centrum Rozwoju - tym razem było to spotkanie integracyjne w Rudniku. W dniu 4.10.2023r. seniorzy z Niska, Rudnika, Krzeszowa i Ulanowa spotkali się na polanie pod historycznym, potężnym dębem, który ma ponoć ponad 300 lat ! Nadleśnictwo Rudnik zbudowało tam obszerną, wygodną altanę, w której swobodnie zmieściło się ok. 70 osób. Na początek podano rozgrzewającą, smaczną zupę gulaszową, a po pewnym czasie były jeszcze kiełbaski z rusztu. Oczywiście na stołach stały domowe ciasta oraz napoje. Można też było napić się gorącej herbaty czy kawy. Nikt się nie nudził, bo czas wypełniały wspólne śpiewy i indywidualne popisy - skecze i zabawne monologi. Przyszedł też czas na tańce - na murawie, bo nie przewidziano tam utwardzonego placyku do tańca. Niektórzy wybrali się na spacer do lasu i wracali z dorodnymi prawdziwkami!

Czytaj więcej...Tak się już utarło, że największa aktywność kół terenowych Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów przypada na drugie półrocze każdego roku. Przyczyna tego stanu rzeczy jest jedna: środki finansowe na działalność spływają z opóźnieniem. Tak było i tym razem. Niżańskie Centrum Rozwoju, które od lat opiekuje się seniorami, projekt "Aktywni +" złożyło w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej już w listopadzie 2022 roku, ale akceptacja projektu i środki na jego realizację dotarły dopiero w czerwcu 2023r.