Czytaj więcej...Minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosił, że w związku ze spadającą liczbą nowych zakażeń z dniem 1 marca 2022 roku zostaje zniesiona większość ograniczeń sanitarnych związanych z wirusem COVID 19. Mogą zacząć działać m.in. kluby i dyskoteki, a więc i nasz Klub Seniora wznawia działalność.

W dniu 2 marca przyszło niewiele ponad 10 osób, ale już 9 marca przybyło do klubu ponad 20 seniorów. Pani prezes Teresa Ryczko złożyła koleżankom serdeczne życzenia z okazji Dnia Kobiet i poczęstowała je słodyczami. W imieniu mężczyzn do tych życzeń dołączył się Stanisław Bera. Panowie nie byli tego dnia jakoś szczególnie wylewni, nie skrzyknęli się, by uczcić to babskie święto i kolega Bera samotnie próbował ratować honor mężczyzn. Maria Bera wygłosiła okolicznościowy monolog o trudnej sytuacji współczesnej kobiety w społeczeństwie i w rodzinie.

Czytaj więcej...Kończy się trudny rok 2021, trudny dla całego świata i dla każdego - indywidualnego - człowieka. Pandemia koronawirusa opanowała wszystkie kraje, a liczba zgonów idzie już w miliony. Miesiące letnie i wczesnojesienne przyniosły lekką poprawę sytuacji, ale jesienna czwarta fala uderzyła z nową siłą. Dlatego Klub Seniora w Nisku zawiesił swą działalność, aby przez ograniczenie kontaktów zahamować ilość nowych infekcji. Żal nam tych spotkań klubowych, brakuje kontaktów międzyludzkich.

Czytaj więcej...Dwie ostatnie imprezy - integracyjna w leśnej altanie i rehabilitacyjna w Latoszynie Zdroju - były zorganizowane i sfinansowane przez Niżańskie Centrum Rozwoju dla seniorów z czterech kół terenowych PZER i I. Natomiast nasze, niżańskie koło dla swoich członków zorganizowało wycieczkę krajoznawczą do Chełma i (9 listopada 2021r.) rehabilitacyjny wyjazd do Solca i Buska Zdroju. Do tych imprez dostaliśmy dofinansowanie z puli burmistrza Gminy i Miasta Niska, za co niżańskim władzom serdecznie dziękujemy.

Czytaj więcej...Jeszcze jedną atrakcję mieli seniorzy tej jesieni. W dniu 04.11.2021 roku spotkaliśmy się przy autokarze, który zabrał nas w podróż do uzdrowiska Latoszyn Zdrój w powiecie dębickim.

W wyjeździe organizowanym przez Niżańskie Centrum Rozwoju w Nisku uczestniczyli przedstawiciele Kół Terenowych z Rudnika nad Sanem, Ulanowa, Krzeszowa i Niska, łącznie 40 osób plus organizatorzy (Nisko otrzymało 13 miejsc). Latoszyn Zdrój jako uzdrowisko został całkowicie zniszczony podczas II wojny światowej, i tylko miejscowa ludność korzystała z leczniczych wód wypływających ze wzgórza Palana Gera.

Czytaj więcej...Niżańskie Centrum Rozwoju w Nisku od lat otacza troską emerytów zrzeszonych w Kołach Terenowych PZERiI powiatu niżańskiego poprzez organizowanie różnych imprez, spotkań i wyjazdów dla seniorów.
W celu lepszego poznania się emerytów z Kół Terenowych z Rudnika nad Sanem, Ulanowa, Krzeszowa i Niska, Niżańskie Centrum Rozwoju zorganizowało spotkanie integracyjne przy ognisku w leśnej wiacie na Warchołach.