Czytaj więcej...Tak się już utarło, że największa aktywność kół terenowych Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów przypada na drugie półrocze każdego roku. Przyczyna tego stanu rzeczy jest jedna: środki finansowe na działalność spływają z opóźnieniem. Tak było i tym razem. Niżańskie Centrum Rozwoju, które od lat opiekuje się seniorami, projekt "Aktywni +" złożyło w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej już w listopadzie 2022 roku, ale akceptacja projektu i środki na jego realizację dotarły dopiero w czerwcu 2023r.

Czytaj więcej...Zwyczajem lat poprzednich już po raz szósty odbył się Niżański Festiwal Kultury Łowieckiej. Impreza tym razem odbyła się w Parku Miejskim w Nisku dnia 6 sierpnia 2023 r. pod patronatem Wiceministra Sprawiedliwości Marcina Warchoła.

W tegoroczny festiwal zaangażowali się:
- Burmistrz Gminy i Miasta Nisko,
- Zarząd Okręgowy PZŁ w Tarnobrzegu,
- Nadleśnictwo Rudnik,
- Niżańskie Centrum Kultury ''Sokół''.

Z okazji 100-lecia powstania PZŁ wręczono wiele odznaczeń, nagród i medali za wkład w szerzenie kultury łowieckiej. Program imprezy był bardzo bogaty. Widzowie mogli zobaczyć wiele atrakcji np. pokaz psów myśliwskich, koni, sokolnictwo, łucznictwo itp. Na alejkach parkowych stało bardzo dużo różnych stoisk. Potrawy z dziczyzny były wyśmienite. Na stoiskach KGW roiło się od smakołyków. Dziesiątki stoisk oferowały zdrową żywność, rzemiosła, książki, konkursy itp.

Czytaj więcej...Zalążkiem dzisiejszego chóru "Echo" była kilkuosobowa grupka kochających śpiew seniorów, którzy spotykali się w siedzibie Koła Terenowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Nisku.

Śpiewali dla własnej przyjemności piosenki, zapamiętane z młodych lat.

Jedenaścioro śmiałków odważyło się stanąć na scenie Niżańskiego Centrum Kultury "Sokół" w dniu 20 listopada 2012 roku z okazji Dnia Seniora. Zaśpiewali 4 piosenki i ten miniwystęp został bardzo życzliwie przyjęty, a jego pozytywnym skutkiem było zgłaszanie się kolejnych osób, pragnących dołączyć do śpiewającego grona. 

Czytaj więcej...Nowy rok działalności niżański Klub Seniora rozpoczął od cyklu ciekawych spotkań i prelekcji. Odbyło się więc spotkanie z lekarzem reumatologiem, z rzecznikiem praw konsumenta, z policjantami oraz z przedstawicielami Straży Pożarnej. Dowiedzieliśmy się wiele o tym, jak dbać o swoje zdrowie i bezpieczeństwo, jak nie dać się oszukać, jakie mamy prawa przy zakupach czy zawieraniu umów itp.

Czytaj więcej...W roku 2022 kończy się kadencja zarządów poszczególnych kół terenowych Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów i zgodnie z regulaminem powinny się odbyć wybory. W niżańskim Kole Terenowym PZER i I odbyły się w dniu 28 grudnia 2022 roku.

Gośćmi honorowymi zebrania sprawozdawczo - wyborczego byli: Waldemar Ślusarczyk - burmistrz Gminy i Miasta Niska, Małgorzata Skalny - urzędnik - "- -"-, Janina Szymonik - przewodnicząca Zarządu Rejonowego PZER i I w Rudniku.