dzien flagi 76Na Placu Wolności w Nisku 28 kwietnia kolejny raz najmłodsi mieszkańcy Gminy uczestniczyli w akcji „Przedszkolaki z biało-czerwoną”.

Maluchy ubrane w biało-czerwone stroje z flagami i chorągiewkami w rękach świętowały przypadający na 2 maja Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Z tej okazji dzieci z niżańskich przedszkoli, ochronki, żłobka oraz klas „zerowych” zaprezentowały przygotowane wspólnie z opiekunami krótkie montaże słowno-muzyczne. Nie zabrakło recytacji znanych wierszy i piosenek patriotycznych, a nawet ciekawych układów tanecznych w tym tradycyjnego polskiego „Poloneza”.

W uroczystości uczestniczyli m.in. Waldemar Ślusarczyk Burmistrz Gminy i Miasta Nisko, Zbigniew Kotuła Zastępca Burmistrza Gminy i Miasta Nisko, Mirosława Daśko Sekretarz Powiatu Niżańskiego oraz przedstawiciele służb mundurowych. Tradycyjnie już na wszystkie dzieci po występach czekały słodkie niespodzianki.

Akcja została zainicjowana i zorganizowana przez Niżańskie Centrum Kultury „Sokół” w Nisku, instytucje oświatowe oraz Urząd Gminy i Miasta Nisko. 

Galeria zdjęć