arms 5Na koniec wakacji nie zabrakło emocji związanych z Armwretlingiem - Siłowaniem Na Rękę. Do gminy Jabłonka w Kotlinie Orawskiej, na turniej Golden Bear, zjechali zawodnicy z wielu krajów, aby zweryfikować, kto jest najsilniejszy na rękę.

Większość stanowili Polacy ale nie zabrakło także Słowacji, Ukrainy, Bułgarii, Czech czy Węgier. Na starcie zgłosili się także zawodnicy z klubu Wiking Nisko zdobywając łącznie 7 medali w poszczególnych kategoriach wiekowych i wagowych.

I tak, w juniorach nie miał sobie równych na rękę lewą Stanisław Bat, który dorzucił jeszcze srebrny medal na rękę prawą, przegrywając jedynie z reprezentantem gospodarzy. Również w juniorach dwa medale zdobył Mateusz Kolasa, tym razem srebro i brąz. W kategorii pań niepokonana była Bohadana Blyzniuk, która wywalczyła złoto na obie ręce. Kolejny złoty krążek w kategorii masters dorzucił Przemysław Ciba. 

Za  to osobny pojedynek, w 5 rundowej walce wieczoru, stoczył Dariusz Groch, który pokonał 4:1 zawodnika klubu Niedźwiedzi Orawy – Dariusza Fudro. Obydwaj wcześniej spotkali się na Mistrzostwach Polski, gdzie silniejszy był reprezentant Niedźwiedzi, dlatego tym bardziej cieszy wynik reprezentanta klubu Wiking Nisko. 

arms 8arms 7arms 6arms 4arms 3arms 2arms 1