Czytaj więcej...W czwartek 20 czerwca w Parku Miejskim w Nisku odbyła się pierwsza z cyklu tegorocznych zabaw pn. „Potańcówka Miejska dla Seniorów”.

Impreza została zorganizowana przez Burmistrza Gminy i Miasta Nisko, Miejską Radę Seniorów w Nisku oraz Niżańskie Centrum Kultury „Sokół” Nisko. Niżańscy Seniorzy bawili się w rytm skocznej muzyki czym udowodnili wszystkim, że wiek to tylko liczba, i że można się doskonale oraz aktywnie relaksować bez względu na rocznik.

Czytaj więcej...W piątek 22 marca 2024 r. seniorzy z Gminy i Miasta Nisko przybyli do Niżańskiego Centrum Kultury „Sokół” na spotkanie pn. „Zdrowy i bezpieczny Senior” zorganizowanie przez Burmistrza Gminy i Miasta Nisko Waldemara Ślusarczyka oraz Miejską Radę Seniorów w Nisku. Zgromadzonych na spotkaniu Seniorów w imieniu Burmistrza Gminy i Miasta Nisko przywitał Zastępca Burmistrza Pan Zbigniew Kotuła. 
Dla seniorów przygotowano szereg bezpłatnych badań medycznych, szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz zdrowego stylu życia, które mogą mieć duży wpływ na ich zdrowie i ogólne bezpieczeństwo.

Czytaj więcej...W czwartek 7 marca 2024 r. niżańscy Seniorzy mieli okazję poznać tajniki techniki scrapbookingu.

Czytaj więcej...Święta wielkanocne kojarzą się z barszczem białym, święconką i słodkościami na stole. Jednakże każdy region Polski ma swoje lokalne tradycje, charakterystyczne tylko dla nich. Dotyczy to również kuchni i obrzędowości.

Te pierwsze zostały przybliżone seniorom – uczestnikom warsztatów kulinarnych, które odbyły się w siedzibie KGW „Nowosielczanki”, a które poprowadził Jerzy Nogal.

mt_ignore