Nowy rok działalności niżański Klub Seniora rozpoczął od cyklu ciekawych spotkań i prelekcji. Odbyło się więc spotkanie z lekarzem reumatologiem, z rzecznikiem praw konsumenta, z policjantami oraz z przedstawicielami Straży Pożarnej. Dowiedzieliśmy się wiele o tym, jak dbać o swoje zdrowie i bezpieczeństwo, jak nie dać się oszukać, jakie mamy prawa przy zakupach czy zawieraniu umów itp.

Chór ''Echo'' został poproszony przez kierownictwo świetlicy ''Promyk'' o spotkanie z dziećmi oraz podopiecznymi Domu Samopomocy Społecznej. Chórzyści zaśpiewali 10 kolęd, niektóre z udziałem zaangażowanych słuchaczy.

Styczeń i luty – to czas karnawału. Seniorzy lubią się bawić, więc padła propozycja, by zorganizować bal karnawałowy. Zainicjowała imprezę i zajęła się organizacją p. Genowefa Kobylarz. Porozumiała się z właścicielką ''Zielonego Dworku '' p. Alicją Madej, zarezerwowała termin i lokal, zgromadziła chętnych oraz fundusze i w dniu 20 lutego 2023 r. przy pięknie nakrytych stołach i przy dźwiękach muzyki bawiły się 52 osoby.

Warto dodać, że w imprezie wzięło udział kilkanaście osób z zaprzyjaźnionego Klubu Seniora z Rudnika. Tańce, wspólne śpiewy, indywidualne występy artystyczne tak wypełniły czas, że nie wiadomo, kiedy minęło 6 godzin przeznaczonych na zabawę.

Wszyscy świetnie się bawili, a wiadomo, że taka forma spędzania czasu dobrze służy integracji środowiska. ''Poznajmy się, kochajmy się, zabawmy się...'' - jak mówią słowa ''Hymnu emerytów''.

Tekst: L.Rem

Zdjęcia: Stanber

Galeria zdjęć