Zwyczajem lat poprzednich już po raz szósty odbył się Niżański Festiwal Kultury Łowieckiej. Impreza tym razem odbyła się w Parku Miejskim w Nisku dnia 6 sierpnia 2023 r. pod patronatem Wiceministra Sprawiedliwości Marcina Warchoła.

W tegoroczny festiwal zaangażowali się:
- Burmistrz Gminy i Miasta Nisko,
- Zarząd Okręgowy PZŁ w Tarnobrzegu,
- Nadleśnictwo Rudnik,
- Niżańskie Centrum Kultury ''Sokół''.

Z okazji 100-lecia powstania PZŁ wręczono wiele odznaczeń, nagród i medali za wkład w szerzenie kultury łowieckiej. Program imprezy był bardzo bogaty. Widzowie mogli zobaczyć wiele atrakcji np. pokaz psów myśliwskich, koni, sokolnictwo, łucznictwo itp. Na alejkach parkowych stało bardzo dużo różnych stoisk. Potrawy z dziczyzny były wyśmienite. Na stoiskach KGW roiło się od smakołyków. Dziesiątki stoisk oferowały zdrową żywność, rzemiosła, książki, konkursy itp.

W części artystycznej między innymi wystąpili: Myśliwska Orkiestra Dęta ''Echo Kniei'' ze Szczebrzeszyna, Zespół Sygnalistów ''Raróg'' pod kierownictwem Teresy Sibigi (naszej chórzystki), koncert Wabiarzy i Sygnalistów pt. ''Jesienne Echa Kniei '' i wiele innych.

Ostatnim punktem programu był występ chóru ''Echo'' z Niska. Seniorzy wykonali cztery utwory o tematyce myśliwskiej i naszą ulubioną piosenkę ''Życie jest piękne'', a pani Maria Bera wygłosiła żartobliwy monolog pt. "Polowanie”. Mimo,że nadciągała burza wierni widzowie dotrwali do końca naszego występu i otrzymaliśmy od nich gromkie brawa. Po naszym występie burmistrz Waldemar Ślusarczyk złożył na ręce naszej dyrygentki M.Barylskiej życzenia, podziękowania i kwiaty z okazji 10 - lecia powstania chóru seniora ''Echo'' z Niska.

Tekst: Marber
Zdjęcia:Stanber

Galeria zdjęć