spotkanie pkp 5Budynek dworca PKP w Nisku już za kilka miesięcy przejdzie gruntowną modernizację. W związku z powyższym 13 czerwca w Urzędzie Gminy i Miasta Nisko odbyło się spotkanie z przedstawicielami Oddziału Gospodarowania Nieruchomościami PKP w Krakowie.

W maju 2025 roku planowane jest rozpoczęcie modernizacji dworca w ramach projektu „Przebudowa dworca kolejowego Nisko”. Remont ma potrwać do grudnia 2026 roku. W następstwie realizacji inwestycji dostępnych będzie kilka lokali komercyjnych, które Oddział Gospodarowania Nieruchomościami PKP S.A. zamierza wynająć. I to był główny temat spotkania, w którym uczestniczyli dr Konrad Krzyżak Burmistrz Gminy i Miasta Nisko, Zastępcy Burmistrza Gminy i Miasta Nisko Katarzyna Ożóg-Bąk i Adam Sikora oraz Józef Sroka Wicestarosta Powiatu Niżańskiego. Koleje Państwowe w rozmowach reprezentowali pani Krzysztofa Probierz Zastępca Dyrektora Oddziału ds. Obrotu Nieruchomościami PKP Kraków oraz pan Tomasz Szorek Naczelnik Wydziału PKP Oddział Gospodarowania Nieruchomościami w Krakowie.

Łączna powierzchnia najmu w zmodernizowanym budynku dworca PKP w Nisku wyniesie ponad 280m². Pomieszczenia do zastosowań komercyjnych będą dostępne zarówno na parterze jak i na I piętrze obiektu.

Lokale będą mogły być wykorzystywane na potrzeby przedsiębiorców prowadzących prywatną działalność gospodarczą, jak również pod potrzeby Jednostek Samorządu Terytorialnego pod działalność o charakterze służby publicznej. Miejsce w nowym budynku dworca będą mogły znaleźć również organizacje pozarządowe realizujące zadania gminy.

spotkanie pkp 1spotkanie pkp 2spotkanie pkp 3spotkanie pkp 4spotkanie pkp 6spotkanie pkp 7