umowa powiatW czwartek 20 czerwca Burmistrz Gminy i Miasta Nisko Konrad Krzyżak uczestniczył w uroczystym podpisaniu umowy na realizację przez Powiat Niżański zadania pn.: „Przebudowa dróg powiatowych na terenie Powiatu Niżańskiego w miejscowościach: Kończyce, Wólka, Półsieraków, Krzywdy, Nisko, Kustrawa”.

W ramach inwestycji realizowanych będzie w sumie 5 zadań na terenie 4 gmin. Jeżeli chodzi o Gminę i Miasto Nisko to tu wykonane zostaną dwa ważne zadania, mianowicie: „Przebudowa drogi powiatowej Nr 1077R Rudnik nad Sanem – Kończyce” i „Przebudowa drogi powiatowej Nr 1051R ul. Osiedle w Nisku”.

Wykonawcą zadań jest Przedsiębiorstwo Drogowe Sp. z o.o. ze Staszowa oraz KONSORCJUM FIRM – Lider: PBI Infrastruktura S.A. Kraśnik, Partner: PBI WMB Sp. z o.o. Sandomierz.

Umowę z ramienia Powiatu Niżańskiego podpisał Starosta Niżański Robert Bednarz i Wicestarosta Józef Sroka. W imieniu Wykonawców swe podpisy złożyli Grzegorz Parobek Dyrektor Przedsiębiorstwa Drogowego Oddział Kotowa Wola oraz Rafał Janda Dyrektor Konsorcjum Firm Oddział Południe.

W uroczystym podpisaniu umowy uczestniczyli także Poseł na Sejm RP Rafał Weber, Przewodniczący Rady Powiatu Sylwester Daśko oraz Wójt Gminy Harasiuki Krzysztof Kiszka, Wójt Gminy Krzeszów Stanisław Nowakowski i zastępca Wójta Gminy Jeżowe Michał Wasyliszyn.

– To są inwestycje, na które nas samych nie byłoby albo stać albo to nadwyrężenie naszych budżetów miejskich czy gminnych byłoby bardzo duże. Dlatego z tego miejsca w imieniu swoim i przedstawicieli gmin, chciałem bardzo podziękować i wierzę, że ta współpraca będzie trwała bardzo, bardzo długo i będzie również bardzo owocna – powiedział w imieniu samorządowców Konrad Krzyżak Burmistrz Gminy i Miasta Nisko.

Łączny koszt wszystkich 5 zadań wyniesie 8 364 315,42 zł, w tym dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych w wysokości 7 946 099 zł.

- Chcę bardzo serdecznie podziękować wszystkim tym, którzy przyczynili się do pozyskania środków na realizację tych zadań drogowych, w pierwszej kolejności oczywiście mam tu na myśli Pana Posła Rafała Webera. Dziękuje pracownikom Wydziału Gospodarki Mieniem jak i Zarządu Dróg Powiatowych za pracę i zaangażowanie. Dziękuję Panu Wicestaroście Józefowi Sroce, Panu Przewodniczącemu Sylwestrowi Daśko, Panom Wójtom oraz Panu Burmistrzowi Konradowi Krzyżakowi za taką współpracę, bo współdziałamy przy tym, żeby powstawały dobre projekty, które będą kwalifikować się do dofinansowania – mówił Starosta Niżański Robert Bednarz.

Głos zabrał również Poseł na Sejm RP Rafał Weber – W przypadku inwestycji drogowych zwiększa się bezpieczeństwo w ruchu drogowym, otwierają się nowe przestrzenie inwestycyjne, skraca czas przejazdu pomiędzy poszczególnymi miejscowościami - także same zalety, same walory i cieszę się bardzo, że samorządy Powiatu Niżańskiego tak aktywnie i tak intensywnie korzystają z programów Rządowych.

Realizacja inwestycji potrwa 13 miesięcy od daty podpisania umowy.