wystawa podwolina 1Nad Zalewem Podwolina można podziwiać wystawę prac laureatów konkursu plastycznego „Gdyby Nisko miało zamek…”. Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców do odwiedzenia wystawy i zapoznania się z dziełami młodych artystów, którzy w swoich pracach pokazali, jak wyobrażają sobie nasze miasteczko…gdyby miało zamek.

O konkursie:

Mając w pamięci fakt, że kiedyś w Nisku istniał pałac, który niekiedy nazywano zamkiem, zaproponowaliśmy najmłodszym mieszkańcom Niska i okolic udział w konkursie plastycznym pod hasłem „Gdyby Nisko miało zamek…”. Konkurs ten miał na celu pobudzenie wyobraźni dzieci i młodzieży oraz zachęcenie ich do twórczej pracy inspirowanej historią naszego miasta.

Zaprosiliśmy uczestników do tworzenia prac inspirowanych fotografiami dawnego niżańskiego pałacu, ale również do pokazania swoich własnych, fantastycznych wizji zamku w Nisku. Cieszyliśmy się na widok prac, w których dziecięca fantazja łączy się z historycznymi odniesieniami.

Konkurs okazał się ogromnym sukcesem, a młodzi artyści wspaniale odpowiedzieli na nasze wyzwanie. Prace były różnorodne i pełne kreatywności.

Wręczenie nagród odbyło się podczas imprezy plenerowej z okazji Dnia Dziecka, 1 czerwca, w Parku Miejskim w Nisku. Laureaci otrzymali dyplomy oraz upominki, które wręczali Burmistrz Gminy i Miasta Nisko dr Konrad Krzyżak oraz Dyrektor Niżańskiego Centrum Kultury „Sokół” Radosław Maziarz.

NCK „Sokół”

Galeria zdjęć