fot 130 czerwca 2024 r., nad Zalewem Podwolina w Nisku odbyła się trzecia edycja imprezy pn. „LetNisko – powitanie lata nad Zalewem Powolina”. Wydarzenie na stałe wpisało się w kalendarz imprez organizowanych w naszym mieście.

Nieodłącznym elementem LetNiska były Niżańskie Regaty. Tegoroczna XIV edycja, zorganizowana tradycyjnie przez Stowarzyszenie Żeglarskie Jacht Klub Nisko, cieszyła się jak zwykle dużym zainteresowaniem. Podsumowanie regat nastąpiło po oficjalnym otwarciu imprezy przez Gospodarzy Gminy i Miasta Nisko: Burmistrza p. dr Konrada Krzyżaka, I Zastępcę Burmistrza p. Katarzynę Ożóg-Bąk oraz II Zastępcę Burmistrza p. Adama Sikorę. Podczas części oficjalnej głos zabrali I Wicewojewoda Podkarpacki p. Wiesław Buż oraz Wicestarosta Powiatu Niżańskiego p. Józef Sroka. Ponadto na imprezie obecny był Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego p. Karol Ożóg.

Na terenie zlokalizowanym w pobliżu sceny przygotowana była strefa wystawców oraz strefa animacji, a wśród nich między innymi: stoisko Koła Towarzystwa Numizmatycznego w Nisku, stoiska lokalnych rękodzielników, stoiska promocyjne, w tym stoisko Powiatowego Urzędu Pracy z Punktem dla Młodych, stoisko Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Nisku i akcja „Bezpieczne wakacje”, stoisko Komendy Powiatowej Policji w Nisku i akcja „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Imprezie towarzyszyła strefa animacji przygotowana przez Harcerzy Hufca ZHP im. Szarych Szeregów w Nisku, warsztaty plastyczno-manualne, strefa gier wielkoformatowych Ziqa, kiermasz wakacyjnej książki Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nisku. Młodzieżowa Rada Miasta dla najmłodszych przygotowała m.in. konkurs budowania zamków z piasku. Dużym zainteresowaniem cieszyła się Plenerowa Pracownia Aktywnych Seniorów „Kolorowa przystań”. Seniorzy przy swoim stoisku prowadzili warsztaty rysowania karykatur oraz zapraszali najmłodszych do przebierania się w bajkowe stroje. Najodważniejsi wystąpili w nich w pokazie mody na scenie.

W programie artystycznym wystąpiły wokalistki ze Studium Wokalnego NCK Sokół, a także zespół „Overdose” z Niska, którego koncert był udanym debiutem scenicznym. Ponadto dla wszystkich miłośników tańca Szkoła Tańca School Dance z Tarnobrzega poprowadziła otwarty happening taneczny. Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się atrakcja w postaci Piana Party. Pianowemu szaleństwu oddali się zarówno młodsi, jak i starsi uczestnicy wydarzenia. Gwiazdą wieczoru była grupa  „Pod wiatr” oraz Karolina Lizer i jej orkiestra.

Galeria zdjęć