przedszkole 4Rodzice dzieci przedszkolnych w Gminie i Mieście Nisko, którzy nie zdecydowali się jeszcze na zapisanie pociechy do przedszkola na rok 2024/2025, wciąż mają taką możliwość. Po pierwszej rekrutacji do niżańskich placówek pozostały wolne miejsca.

Wolne miejsca dostępne są jeszcze w Przedszkolach:

Nr 2 w Nisku, ul. Henryka Dąbrowskiego 8 - Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Nisku: https://zsp1nisko.pl/;

Nr 3 w Nisku, ul. Tysiąclecia 12 a - Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Nisku: https://www.zs2.nisko.pl/index.php;

W Zarzeczu, ul. Adama Mickiewicza 45 - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zarzeczu: https://www.zszarzecze.vot.pl/;

W Nowosielcu, Nowosielec 134 - Zespół Szkolno-Przedszkolny w Nowosielcu: https://zspnowosielec.szkolnastrona.pl/;

Nr 1 w Nisku, ul. Fryderyka Chopina 33: https://www.przedszkole1nisko.pl/.

Każde z przedszkoli dysponuje doskonałą bazą dydaktyczną, a bogata oferta edukacyjna z pewnością zaspokoi oczekiwania rodziców. We wszystkich przedszkolach pracuje dobrze wykształcony i doświadczony zespół pedagogów, stosujący nowoczesne metody pracy.

Nauczyciele są dobrymi obserwatorami dzieci, dobrze je znają i umieją im pomagać. Zajęcia są bogate w treści, różnorodne i dostosowane do zainteresowań oraz potrzeb dzieci. W przedszkolach dzieci mają zapewniony bezpieczny pobyt, prowadzone są działania prozdrowotne i profilaktyczne oraz nauka pracy zespołowej i współpracy w zabawie.

Przedszkole nr 2 w Nisku od 1 września 2024r.  będzie czynne od godz. 6:30 do godz. 16:30. Placówka położona jest w środku osiedla Podwolina, w otoczeniu zieleni, z dala od ruchliwych ulic, w pobliżu zalewu.

W przedszkolu dostępne są 3 przestronne, słoneczne i dobrze wyposażone sale zajęć, dwa place zabaw na świeżym powietrzu, dzieci korzystają również z sali gimnastycznej oraz placów zabaw nad Zalewem „Podwolina”.

Wychowankowie biorą udział w olimpiadach sportowych, festiwalach i konkursach dla przedszkolaków. Wszystkie dzieci pięcioletnie i sześcioletnie są badane przez logopedę i mają zalecane ćwiczenia do pracy indywidualnej. Dzieci otrzymują zdrowe i smaczne posiłki, które przygotowuje kuchnia Przedszkola nr 1. Przedszkolaki poznają świat teatru, muzyki, literatury, sztuki. Dzieci mogą brać udział w bezpłatnych zajęciach języka angielskiego, religii, zajęć z logopedą i pedagogiem.

W Przedszkolu nr 2 organizowane są święta i uroczystości np. „Powitanie Jesieni” w lesie, Wigilia, Bal karnawałowy, „Powitanie Wiosny” na osiedlu, „Święto Rodziny”. Wszystkie imprezy skupiają całe rodziny i społeczność lokalną.

Przedszkole nr 3 w Nisku liczy 6 oddziałów. Zapewnia opiekę dzieciom w wieku od 3 do 6 lat w godzinach od 6.30 do 16.30.

W placówce pracuje wykwalifikowana kadra, która współpracuje ze specjalistami świadczącymi wykwalifikowaną pomoc psychologiczno-pedagogiczną. Do dyspozycji dzieci jest 6 wyposażonych sal dydaktycznych, sala do zajęć ruchowych, plac zabaw, boisko i stołówka.

Prowadzone zajęcia są ciekawe, a ważne okazje i wydarzenia zawsze świętowane. Przedszkole organizuje różne programy, realizuje projekty ogólnopolskie i międzynarodowe. Dzieci biorą udział w konkursach, wycieczkach, spotkaniach z ciekawymi ludźmi.

Przedszkole w Zarzeczu na rok szkolny 2024/2025 posiada jeszcze 14 wolnych miejsc. Do dyspozycji dzieci są cztery sale przedszkolne w tym trzy klimatyzowane, sala gimnastyczna, plac zabaw, stadion sportowy z boiskami o nawierzchni trawiastej i tartanowej. Posiłki przygotowywane są we własnej kuchni szkolnej. W trakcie roku na dzieci czeka wiele atrakcji.

Przedszkole w Nowosielcu zapewnia dzieciom wszechstronny rozwój poprzez opiekę, wychowanie i nauczanie. Oprócz zajęć z edukacji przedszkolnej prowadzone są zajęcia z języka angielskiego, religii i zajęcia logopedyczne.

Placówka dysponuje dwoma salami lekcyjnymi z przylegającymi do nich oddzielnymi dla każdej grupy łazienkami i szatniami. W roku szkolnym 2024/2025 przedszkole będzie czynne od godz. 6:30 do 16:00.

Przedszkole nr 1 w Nisku usytuowane jest wśród zieleni, posiada duży 0,5 ha ogród. Place zabaw dla poszczególnych grup wiekowych wydzielone są żywopłotami. Posiadają konstrukcje do zabaw, huśtawki, piaskownice, altanki i domki ze sprzętem do zabaw. Podzielony teren ogrodu stwarza warunki bezpiecznej, radosnej zabawy.

Przedszkole dysponuje pięcioma klimatyzowanymi salami edukacyjnymi z przylegającymi łazienkami, salą integracji sensorycznej oraz salą do zajęć logopedycznych, terapii pedagogicznej i psychologicznej. Placówka zatrudnia wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, psychologa, logopedę, terapeutę pedagogicznego, pedagoga specjalnego.                    

Realizuje: ideę Przedszkola Promującego Zdrowie – posiada Krajowy Certyfikat Przedszkola Promującego Zdrowie; pilotażowy „Program wsparcia dwujęzyczności w przedszkolach województwa podkarpackiego”; programy edukacyjne: „ Mamo, tato wole wodę”, „ Czysta powietrze wokół nas”, „Kubusiowi przyjaciele natury”, „ Moje dziecko idzie do szkoły”, „ Skąd się biorą produkty ekologiczne”; innowacje pedagogiczne: „ Uczę się i bawię – kodowanie na dywanie”, „Kodowanie ważna sprawa jest nauka i zabawa”, „Sprawny przedszkolak”, „Uważność – nasza siła i wielka moc”, „Kreacje i inspiracje – mali artyści”, „Oddycham nosem cały rok”, „Logopedia w ruchu”, „Główka pracuje, liczy, koduje”.

Galeria zdjęć