wieto emerytow 3Zgodnie z kilkuletnią już tradycją w listopadzie w Nisku obchodzony jest Dzień Seniora. Tym razem kończący swą kadencję burmistrz Julian Ozimek zaprosił seniorów do Domu Kultury w Zarzeczu, gdyż niżański "Sokół" nadal jest w remoncie.

Stroną organizacyjną imprezy zajęło się Niżańskie Centrum Kultury i jego filia w Zarzeczu, Terenowe Koło Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Nisku, wiele pomógł sołtys Zarzecza oraz miejscowe seniorki.

Życzenia seniorom składali dwaj burmistrzowie: odchodzący ze stanowiska Julian Ozimek i nowo wybrany gospodarz Urzędu Gminy i Miasta - Waldemar Ślusarczyk. Z rąk obu panów zebrani na sali seniorzy odebrali piękne czerwone róże.
Na program artystyczny uroczystości złożyły się:
- koncert w wykonaniu trzech chórów: Zespołu Śpiewaczego "Wiklina" z Rudnika, ludowego zespołu "Jargocianki" z Jarocina oraz chóru seniorów "Echo" z Niska
- występ grupy tanecznej "Mała Finezja" z Zarzecza
- monologi satyryczne w wykonaniu Marii Bery z Niska i Urszuli Tasiemskiej z Rudnika
- przyśpiewki i deklamacje solistki z Jarocina.
Potem przyszedł czas na część gastronomiczną. Dziewczęta podały gościom smaczny obiad, przygotowany przez gospodynie z Zarzecza pod wodzą p. Teodozji Sobiło, a następnie przy kawie i ciastach zaczęło się biesiadowanie - wspólne śpiewy i tańce. Impreza trwała w sumie prawie 5 godzin! Gdy przed godziną 22.oo padło hasło: "koniec zabawy", wszyscy mieli ochotę jeszcze tańczyć! Skąd u seniorów taka kondycja?!
Jest nadzieja, że w przyszłym roku Dzień Seniora będzie obchodzony w wyremontowanym, rozbudowanym Domu Kultury "Sokół" w Nisku.

Tekst: L.Rem
Zdjęcia: Stanber

Galeria zdjęć

https://youtu.be/rK_jS18RgEM - FILM